TURNAJ V PORUBĚ (3.-4.9.2016)

Není vyloučeno, že šlo o poslední akci projektu Ševci Zlín 2003.  Pokud tomu tak bylo, tak doslova platilo to nejlepší na konec. Kluci předvedli během turnaje zcela nevídaný týmový výkon. Od prvního buly se rvali o každý puk, o každý milimetr ledu. Všichni hráči hráli na naprosté hranici svých momentálních možností a všem našim rodičům poskytli skutečně skvělý zážitek. Do turnaje vstoupili utkáním s Letňany a dokázali nastartovat turnaj skvělou výhrou 4:0. Závěr prvního dne přinesl podle všech aktérů, obou trenérů i rodičů naprostý vrchol nejen tohoto turnaje, ale celkově zápas v této kategorii málo vídaný. Naši kluci nastoupili proti svému velkému rivalovi z Vítkovic a dokazáli je jej porazit 3:2 po s.n. v zápase, který nelze skutečně popsat - splňoval všechna kritérie sportu nazvaného lední hokej. Obrovské tempo, hra ne na hranici, ale často za hranici tvrdosti, doslova obrovská bitva a místy až válka na ledě. Obrovské emoce na střídačkách i na tribunách. Skutečně bylo nespravedlivé, že musel nakonec někdo prohrát, protože to byl hokej jako řemen !!!!!! A to znamenalo, že jsme první den zakončili jako vítězové skupiny s bilancí 3 zápasy a 3 výhry - obrovský příjemný šok. V neděli se vše smazalo a hned ráno se nastoupilo k play off čtvrtfinále proti Popradu, který nakonec skončil 7. Ovšem proti nám odehrál výborné utkání, byl to další mimořádně težký zápas s pro nás vyválčenou výhrou 3:1. A semifinále a odveta s Vítkovicemi a obavy co se bude na ledě dít po předchozí řežbě. Utkání přineslo druhý díl skvělého hokeje, opět plného rivality a emocí a přestože jsme zápas dohrávali s hodně lepenou sestavou, kluci se ještě více semknuli, odevzdali na ledě naprosté zbytky sil a dokázali vyválčit v hrací době remízu. Přišly na řadu nájezdy, a protože máme v bráně již nějaký měsíc Alcatraze, věřili jsme v postup ve finále. Čekalo se 14 !!!!! nájezdů než padl první a rozhodující gól a vstřelil ho k naší neskutečné radosti náš hráč - emoce, radost, malý zárak - postup do finále. Tam jsme se setkali podruhé se silnými Letňany a doslova jsme už neměli kde brát, první třetinu ovládli Letňany a zdálo se, že je rozhodnuto. Ve druhé třetině však přišel asi 5ti minutový´úsek hry kdy jsme soupeře z posledních sil ještě zmáčkli, ale pouze dvakrát zazvonila tyčka. přišel třetí gól a bylo rozhodnuto, odpor našich kluků byl zlomen a už nebylo kde brát. Skvělý turnaj úrovní zápasů a kvalitou týmů a hlavně doslova místy nadlidský výkon našich "podceňovaných" kluků. Ukázali co dokáže síla hokejové party, síla týmu. SKVĚLÝ ÚSPĚCH o který se postarala tato parta: Hamrla, Šindelek, Prčík, Čapka, Hoferek, Matula, Lavička, Háp, Ševčík, Kráčalík, Frömel, Češek, Cunda, Nábělek.

sobota 3.září 2016
ŠEVCI ZLÍN 2003 - HC LETCI LETŇANY 4:0
ŠEVCI ZLÍN 2003 - OSTRAVA 2004 7:2
ŠEVCI ZLÍN 2003 - HC VÍTKOVICE 3:2 S.N.
neděle 4.září 2016
ČF: ŠEVCI ZLÍN - HK POPRAD 3:1
SF: ŠEVCI ZLÍN 2003 - HC VÍTKOVICE 2:1 S.N.
FIN: ŠEVCI ZLÍN 2003 - HC LETCI LETŇANY 0:5

 

ZÁZNAM Z FINÁLOVÉHO ZÁPASU TURNAJE V BRUMOVĚ/BYLNICI: ŠEVCI ZLÍN 2003 - HK MD ŠUMPERK 4:3

VÝSLEDKY PŘÍPRAVNÝCH ZÁPASŮ ROČNÍKU 2003

čtvrtek 18.8.2016
SLOVAN BRATISLAVA - HC PSG ZLÍN 2:4
čtvrtek 11.8.2016
HC PSG ZLÍN - SLOVAN BRATISLAVA 2:9
JESTŘÁBI PROSTĚJOV - HK MD ŠUMPERK 3:8

úterý 9.8.2016
HC PSG ZLÍN - BRUMOV-BYLNICE 11:1
sobota 6.8.2016
HC LETCI LETŇANY - HC DYNAMO PARDUBICE 8:4
pátek 5.8.2016
HC ZUBR PŘEROV - HC PSG ZLÍN 6:1
PIRÁTI CHOMUTOV - HC LITVÍNOV 5:3 (1:0,3:3,1:0)

Kdo se přestane lepšit, odumírá, vzal si Fischer od Bowmana s Babcockem

„Pořád to je hokej, vždycky to hokej zůstane, ale připravenost po stránce teorie i po fyzické stránce je jinde, než bývala před deseti patnácti lety,“ říká šestatřicetiletý muž, který v NHL pracuje jako šéf hráčského rozvoje Detroitu. A kterého teď kouč Josef Jandač najal jako hlavního scouta pro Světový pohár.

Může dnes tým vyhrát turnaj jen díky vnitřní chemii?

Kritická bude vždy kvalita hráčů. Kritická bude na každém turnaji i týmová chemie. A kritická bude i detailní připravenost. Každý tým, který vyhraje, musí mít tyto tři věci. Připravenost je dnes úplně na jiné úrovni, než byla v roce 2004 při posledním Světovém poháru. Pomáhá sdílení informací, ať už mezi českými trenéry, mezi evropskými... To před deseti patnácti lety nebývalo. Dnes kanadský svaz posílá trenéry gólmanů do Finska, aby se tam učili. Dřív něco nemyslitelného.

Kde je nejzásadnější posun?
V časové náročnosti. Změnilo se několik pravidel, ať už se zakázaným uvolněním, vyndala se červená čára. Hra se zrychlila, takže zatímco dřív jedno střídání trvalo kolem minuty dvacet, dnes je průměr pod 40 vteřin. Tomu se musela uzpůsobit letní příprava. Ale pozor - hokejová evoluce pořád pokračuje, tím pádem i ta trenérská. Musíme vstřebávat nové trendy a platí, že kdo nejde před dobou, tak umírá.

Laický pohled - příprava hokejistů je teď atletičtější, zatímco dřív se především posilovalo.
Hlavně je ta příprava víc specializovaná a mnohem detailnější. Klade se důraz spíš na jednotlivce než na tým. Dnes jsou hráči v malých skupinách. Jedna pracuje na dynamice, pár hráčů na vytrvalosti, další nabírají svalovou hmotu, starší hráči rehabilitují. Jednotlivec hraje v kolektivním sportu mnohem důležitější roli. A také se klade důraz, aby přípravu vedl specialista. Uvolňují se na to peníze, jde o podporovaný směr.

Celý rozhovor čtěte ZDE.

U dětí pozor na jednostranný trénink, ničí se jim páteř i klouby

Pokud se vaše dítě intenzivně věnuje jednomu sportu a každý týden pravidelně trénuje, může mu to z dlouhodobého hlediska přinést místo zdravotních výhod spíše potíže. Trpí páteř i klouby a hrozí více úrazů. Dvanáctiletá dcera paní Jany už od předškolních let hraje tenis. Tréninky má třikrát týdně a o víkendech turnaje. Teď v zimě si však dcera po jednom z náročných turnajů začala stěžovat na bolest v rameni. Nepomohlo ani krátkodobé vysazení tréninků a několikatýdenní odpočinek.

Vyšetření v nemocnici ukázalo, že dívka má poškozený ramenní kloub. Dostala ortézu a pak musela na rehabilitace. Lékařka nám řekla, že je to únavové poranění, právě z tenisu,“ svěřila se paní Jana.

Obdobné potíže mohou mít i jiné děti, pokud dlouhodobě jednostranně zatěžují jen určité části těla. Třeba právě při tenisu, golfu, ale také hokeji či fotbalu.

Nebezpečný trénink

„Jednostranný trénink je pro děti nevhodný, vznikají při něm svalové dysbalance a špatné pohybové stereotypy. Zjednodušeně řečeno, svaly jsou ve vzájemné nerovnováze, některé z nich mohou být oslabené a jiné naopak přetížené. Výsledkem je, že jsou pak nerovnoměrně zatěžovány klouby a páteř,“ upozorňuje Michaela Tomanová, primářka a ředitelka Rehabilitačního ústavu Brandýs nad Orlicí.

Celý článek čtěte ZDE.

Křik a nával příkazů. Bráníme dětem, aby měly sport rády, myslí si Haas

zdroj: www.hokej.cz

Na webu vyšel v krátkém sledu další rozhovor s uznávaným trenérem Rostislavem Haasem. A proto, že je stejně zajímavý jako ten první přinášime na našem webu i tento.

Od dubna jste zpátky v rodné Opavě. Berete pozici šéftrenéra klubu v domovském městě jako výzvu?
Nijak to vůbec neřeším. Prostě jsem se tady vrhl do – ani nechci říct práce – protože mě to baví. Jsem s dětmi a to je zatím všechno, co řeším. Plus samozřejmě pár věcí kolem řízení klubu, schůzky s trenérským štábem a podobně. Zrovna nedávno jsme byli s trenéry na přednášce o mentálním koučinku. Cítím, že je to teď fajn.

Situace v opavské mládeži má ale k ideálu daleko...
Věděl jsem už před šesti, osmi lety, že to spěje k záhubě, pokud to takhle půjde dál. Děti nepřibývaly, ale ubývaly. V té době byl můj kluk v páté třídě a dětí bylo míň a míň. Bavil jsem se tehdy s rodiči, že jestli to takhle půjde dál, za chvíli nebudou mít s kým hrát. Dneska je to ve stavu, že ročník 2001 je v mladším dorostu a nejsou v něm kluci. Buď někdo skončil, nebo odešel.

Kde byl podle vás problém?
Nechci sice jít s někým zbytečně do sporu a vzpomínat, co bylo. Na druhou stranu se před nikým nebudu sklánět a lézt mu do zadku, jen proto, aby nebyl nějaký problém. Řekl bych to asi takhle: Na děti se tady vůbec nehledělo. Děti byly úplně jiná kapitola a nikdo se o ně nestaral.

Teď si myslím, že za roky, kdy se dělají školičky (projekt Naučíme děti bruslit – pozn. red.), se to podstatně zlepšilo a budeme se snažit, aby to bylo ještě lepší. Když Opava nebude mít muže, klub to nebude tolik bolet, jako když nebude mít děti. Ty jsou základem všeho. Pokud tady mají být muži, měly by tady být i děti, proto se o ně musíme postarat. Je to naše budoucnost.

Celý rozhovor čtěte ZDE.

 

V poslední době je díky progresivnímu vývoji v trénování malých sportovců stále více a více pohledů a názorů jak správně trénovat: není potřeba moc trénovat - hlavní je zábava, je potřeba makat hned od malička, na silový trénink je čas po pubertě, nene je potřeba se rozvíjet hned od malička, je potřeba trénovat fyzičku, nene důležitější je dynamika, nesouhlasím nejdůležitější jsou herní dovednosti, nemyslím si hlavní je bruslení. Skutečně vybrat si správnou cestu je skoro nemožné přesněji každý si musí zvolit cestu, které věří, i když bude od svého okolí poslouchat chytré rady, shazování, pomluvy. Přinášíme další pohled - tentokrát na silový trénink dětí. Cílem není prezentovat názory s kterými se dá plně souhlasit, ale spíš průběžně se na našem webu snažíme představovat všechny možné názory a pohledy, a ať si každý vezme co uzná za vhodné. Nikdo nemá patent na rozum, pardon - vyjímky existují.

PRAVDA O DĚTECH A SILOVÉM TRÉNINKU

Často dostávám dotaz a jistě nejen já, od kdy by měly/mohly děti využívat silový trénink, tedy přesněji řečeno zvedat zátěž. To je třeba zdůraznit hned na začátku, protože silový trénink/cvičení dítě využívá již od data, kdy se narodí. Přetáčí se, plazí, leze. Myslíte, že to není silový trénink? Když je o něco větší, lezou děti po všem možném, co je na hřištích, po stromech (alespoň doufám), přetahují se s ostatními dětmi atd.. Je to silový trénink? Ano to vše je silový trénink, a když se zamyslíme, zjistíme, že zátěž jakou dítě i ve velmi mladém věku může být vystaveno je variabilní. Je více nebezpečné přetahování provazem, kde dítě nekontrolovaně zabírá odporem do maxima či kontrolované zvedání zátěže a dřep? Později, ale jakoby se něco stalo a v pořádku je pro mnohé rodiče to, že chodí malý školák na kdejaké sporty, ale když přijde řeč na silový trénink, všichni ztuhnou. Pak se dozvídáme, že dítě může zvedat zátěž od 12-14let, což se běžně všude udává. Slyšel jsem také, že dítě do 12-14 let může zvedat jen 2-3kg činky, což je zcela zcestné, už když si představíme, kolik váží často jen jeho školní taška. Známá je již otřepaná fráze, že ohrozíme vývoj dítěte či mu můžeme ublížit. Nemůže mu více ublížit sedět 5-6 hodin v lavici? Není to pravda, jde jen o tom, jak vše bude vypadat a jak ke všemu přistupujeme. Jedna pravda zde je a ta, že děti kolem 12-14 let budou mít jistě ze silového tréninku větší prospěch než menší děti z hlediska stavu jejich nervového a hormonálního systému, tedy mohou mít větší schopnost nárůstu svalové hmoty a síly než mladší děti. Tedy nemůžeme očekávat po mladších dětech takové výsledky jako po větších dětech, což mnozí rodiče často i očekávají z hlediska mnoha sportů. Celý článek pokračuje ZDE.

Zajímavý článek z webu bývalého vynikajícího fotbalového brankáře a nyní trenéra a kouče Michala Kosmála.

SERIÁL MODERNÍHO TRENÉRA – ZAKLÍNÁNÍ

Trénování očima kouče – koučování očima trenéra

Zaklínaní je nová, velmi progresivní metoda, která potlačuje rozvoj sportovního a lidského potenciálu! Objevili ji trenéři, kteří už mají nejvyšší trenérské licence a ukončili získáním certifikátu své vzdělávání. Přišli na způsob, jak postupně uzavírat rozvoj svého hráče. Tak dlouho si lámali hlavu, až objevili moudra všech mouder a pravdy všech pravd!

Zde předkládám nejnovější objevy v těchto oblastech:

  • Budu-li hráče neustále kritizovat – uzavře se, dále neroste a neklade odpor
  • Jsem-li jeho nadřízený, musí mě hráč poslouchat a nemá právo na svůj názor
  • Má-li hráč na hru jiný názor než trenér, je to špatně
  • Nedělá-li hráč to, co po něm chci, vyhrožováním toho dosáhnu
  • Pozice trenéra mi dává právo soudit charakter hráčů, jejich postoje, jednání a chování
  • Jako trenér mohu manipulovat lidmi a dělat s nimi co se mi zlíbí
  • Vše je podřízeno výsledku – o výkon či zlepšení nejde
  • Když se něco nepodaří – je to vina hráče
  • Když se hráč neposouvá výkonnostně – je to chyba hráče
  • Rozvoj hráče začíná rozvojem hráče. Trenér je z obliga a nemá s tím nic společného
  • Pokud jako trenér nevzbudím v hráči zaujetí pro činnost, je to chyba hráče
  • Neposlouchá-li hráč v tréninku pokyny trenéra, je to chybná výchova rodičů

 

Tyto nepřehlédnutelně nové objevy v oblasti rozvoje sportovního potenciálu byly publikovány v odborných časopisech! Nelze tedy o nich spekulovat, natož pochybovat! Závěry vycházejí z dlouhodobých pozorování započatých v dávné minulosti, kdy byl od hráčů vyžadován autoritářský přístup zvaný

„DRŽ HUBU A KROK“.

Celý zajímavý článek a také odkaz na jeho osobní web najdete ZDE.

Z WEBU VÍTĚZE HT03 - HC PLZEŇ

Neoficiální mistrovství republiky sedmáků ovládli indiáni!

Plzeň - V Ostravě se na třídenním klání představili sedmáci ze všech koutů republiky a nad všemi nakonec vyčnívali jediní - indiáni!

Mladí indiáni sbírají jeden úspěch za druhým a zabodovali i tentokrát. V základní skupině si poradili se Zlínem i Kolínem a i přes prohru s Vítkovicemi postoupili do semifinále, kde po velkém boji vyzráli i na Mountfield. Přemožitel Západočechů ve druhém boji o finále nestačil na Jihlavu a oba celky se tak ve finále utkaly o celkové vítězství. Modrobílí dohnali manko ze čtrnácté minuty a nakonec v nájezdech stvrdily svůj další triumf!

K tomu navíc do týmu putovalo i individuální ocenění, když se nejlepším útočníkem turnaje stal kapitán vítězů Dominik Soukup.

Základní část

HC Plzeň 1929 – Ševci Zlín 2003 5:3 (3:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 6. Soukup, 8. Soukup (Jánský), 12. Soukup, 23. Korčák (Soukup), 31. Páník – 5. Čechmánek (Šindelek), 16. Ševčík (Chludil), 32. Lavička (Háp).

HC Vítkovice Steel – SC Kolín 4:1 (1:0, 3:1)
Branky a nahrávky: 1. Krejsa, 29. Pavelec (Bystroň), 35. Zmarzlák (Černý), 35. Krejsa (Dobeš) – 33. Pajer (Polák)

Mountfield HK – HC Energie Karlovy 3:4 (1:4, 2:0)
Branky a nahrávky: 17. Moravec, 34. Beneš, 40. Marha (Moravec) – 6. Prošek (Zolnaj), 12. Šlechta (Ticháček), 14. Černý (Krnáč), 17. Opatrný (Šlechta)

HC Letci Letňany – HC Dukla Jihlava 1:2 (0:1, 1:1)
Branky a nahrávky: 38. Václavík (Tůma) – 12. Menšík (Štorek), 39. Pavelec (Broža)

HC Plzeň 1929 – SC Kolín 2:0 (1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 18. Soukup (Beránek), 36. Soukup (Beránek, Kristl)

HC Vítkovice Steel – Ševci Zlín 2003 4:1 (1:1, 3:0)
Branky a nahrávky: 15. Brada (Zmarzlák), 25. Brada (Petr), 33. Krejsa (Černý), 38. Brada (Bystroň) – 20. Ševčík (Chludil)

Mountfield HK – HC Dukla Jihlava 1:0 (0:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 34. Moravec (Králík)

HC Letci Letňany – HC Energie Karlovy Vary 1:2 (0:2, 1:0)
Branky a nahrávky: 38. Tůma – 11. Sapoušek (Rymon), 12. Černý (Skuhravý)

HC Vítkovice Steel – HC Plzeň 1929 2:0 (0:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 25. Elbl (Macho, Bystroň), 36. Brada (Blaško)

Ševci Zlín 2003 – SK Draci Kolín 3:7 (2:3, 1:4)
Branky a nahrávky: 13. Matula (Čechmánek), 20. Lavička (Chludil), 37. Chludil (Nábělek) – 6. Pajer (Jiráček), 12. Matuška (Herčík), 16. Herčík (Polák), 22. Polák (Herčík), 27. Špinka (Polák), 35. Polák (Herčík), 38. Matuška (Pajer)

Mountfield HK – HC Letci Letňany 4:1 (2:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 7. Křeček, 16. Beneš Ma. (Moravec), 24. Beneš Ma. (Pavlata), 38. Pavlata (Pelda) – 6. Čech

HC Dukla Jihlava – HC Energie Karlovy Vary 6:1 (3:1, 3:0)
Branky a nahrávky:6. Chvátal (Menšík), 19. Menšík, 20. Michalčuk (Štorek), 23. Mlejnek, 31. Menšík, 32. Menšík (Vranka) – 11. Remeš

HC Energie Karlovy Vary – Ševci Zlín 2003 2:3 (0:2, 2:1)
Branky a nahrávky: 25. Šlechta (Ticháček), 25. Skuhravý (Rymon) – 3. Háp (Frömel), 7. Chludil (Frömel), 21. Ševčík (Chludil)

SC Kolín – HC Letci Letňany 1:2 (1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 19. Herčík (Matuška) – 24. Tůma, 29. Čech (Straka)

Vyřazovací boje

SF1: Mountfield HK – HC Plzeň 1929 2:3 (2:1, 0:2)
Branky a nahrávky: 14. Pelda, 17. Pelda – 5. Soukup (Beránek), 30. Marcel (Soukup), 38. Soukup (Jiříček)

SF2: HC Vítkovice Steel – HC Dukla Jihlava 3:4 (1:1, 2:3)
Branky a nahrávky: 3. Brada (Holaník), 25. Zmarzlák (Bystroň), 37. Černý (Zmarzlák, Petr) – 16. Menšík (Sapík), 23. Menšík, 28. Polodna (Moravec), 31. Menšík

O 7. místo: HC Energie Karlovy Vary – SC Kolín 6:3 (3:2, 3:1)
Branky a nahrávky: 2. Prošek (Černý), 12. Černý (Rymon, Sapoušek), 19. Černý (Zolnaj), 30. Černý (Rymon, Sapoušek), 39. Černý (Sapoušek), 40. Vogel – 10. Herčík (Sýkora), 16. Herčík (Pajer, Polák), 32. Matuška (Herčík)

O 5. místo: Ševci Zlín 2003 – HC Letci Letňany 2:3 (1:1, 1:1 - 0:1) po s.n. (0:1) (41´)
Branky a nahrávky: 19. Češek (Čapka), 31. Chludil (Ševčík, Šindelek) – 14. Broš, 26. Čech (Vlasák), rozh. náj. Čech

O 3. místo: Mountfield HK – HC Vítkovice Steel 0:1 po s.n. (1:2)
Branky a nahrávky: rozh. náj. Brada

Finále: HC Plzeň 1929 - HC Dukla Jihlava 2:1(0:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 33. Beránek (Poch), rozh. náj. Marcel – 14. Tobiáš (Moravec).
Samostatné nájezdy:
1. série:
0:0 David Polodna (JIH)
1:0 Dominik Soukup (PLM)
2. série:
1:0 Denis Štorek (JIH)
1:0 David Jiříček (PLM)
3. série:
1:1 Matouš Menšík (JIH)
2:1 Marcel Marcel (PLM)

ŠEVCI ZLÍN 2003 VYHRÁLI TURNAJ V BRUMOVĚ BYLNICI

ŠEVCI ZLÍN 2003 - HC BRUMOV-BYLNICE 14:1
ŠEVCI ZLÍN 2003 - HC TOPOLČANY 14:2
ŠEVCI ZLÍN 2003 - HK MD ŠUMPERK 4:3

KONEČNÉ POŘADÍ TURNAJE: 1. místo : Ševci Zlín 2003, 2. místo : HK MD Šumperk, 3. místo : HC Brumov-Bylnice, 4. místo : HC Topolčany

Pešán po stáži v Detroitu: Návrat do reality byl kyselý, rozdíl je diametrální

Pešán se do Detroitu nevydal poprvé, ve známém hokejovém městě se byl podívat už loni díky známosti s Jiřím Fischerem, jenž pracuje v managementu tamních Red Wings.

„Byl jsem se podívat, jak se pracuje na farmě v Grand Rapids, která hraje AHL, a také na farmě v Toledu, kde se hraje ECHL, a strávil jsem tam čas s trenéry. V tu dobu tam pracoval Jeff Blashill, který se mezitím stal hlavním trenérem Detroitu,“ popisuje Pešán.

Ten tehdy po desetidenním studijním pobytu požádal, zda by se nemohl zúčastnit také letního development kempu určeného pro mladé talentované hokejisty v juniorském věku. Jenže dostal zamítavou odpověď.

Proč?
Bylo mi řečeno, že tam se jen tak někdo nedostane a že tam zvou jen trenéry, kteří něco vyhráli. Po uplynulé sezoně jsem ale od Jirky Fischera dostal pozvánku, abych na kemp letos přijel.

 

Ještěže toto neříká nějaký rodič, byl by za největšího nepřítele hokeje, takže čtěte dál ZDE.

V zimě chodí plavat ven a bojí se puků. Co vše na sebe Laine prozradil?

Osmnáctiletý štírek má za sebou sezónu snů, a to ještě neodehrál jediný zápas v NHL. Patrik Laine během uplynulého ročníku hokejové experty uhranul natolik, že dlouho spekulovali, zda by právě on neměl být jedničkou draftu. Nakonec vystoupal na pódium v Buffalu „až“ druhý, když si jej vybrali Winnipeg Jets. Nejlepšího střelce letošního mistrovství světa vyzpovídala novinářka Kristina Rutherfordová, pro web sportsnet.ca mu položila mnohdy nevšední otázky. My vám rozhovor nabízíme přeložený do češtiny.

Proč jste se rozhodl pro zkrácení vlasů?
To je taková tradice po posledním zápase sezóny. Nechal jsem si vlasy během ročníku narůst a po posledním utkání je shodil.

Muselo být těžké se s nimi rozloučit.
Myslím, že daleko těžší to bylo pro holiče. I když pro mě je těžké podívat se do zrcadla a tam spatřit, že nemám téměř žádné vlasy. A není jednoduché si je umývat, protože vlastně nemám co, zvláštní pocit. Ale aspoň mi mytí hlavy nezabere tolik času, je to jednodušší.

Než jste se rozhodl pro nový účes, jaké prostředky bylo třeba používat pro delší sestřih?
Jednou za čas jsem použil nějaké produkty od mé mámy a sestry. Nebyla to vůbec legrace, musel jsem vlasy čistit a dělat spoustu věcí, které běžně provádějí dívky (směje se). Taková krása. Ale samozřejmě se to vyplatilo, já delší vlasy chtěl. Musel jsem udělat, co bylo třeba.

Celý rozhovor čtěte ZDE.

 

Ustoupit není kam, za námi je Moskva. Sovětské metody v Rusku přetrvávají, hlásí Haas

Hokeji zasvětil svůj život, udržuje si velký přehled a je specialistou na gólmanské řemeslo. V extralize si zachytal za Opavu, jedenáct let strávil v Německu. Po konci kariéry se živil svou brankářskou školou. Čtyři sezony působil v KHL. Dva roky pomáhal pražskému Lvu, další dva ročníky byl v Čerepovci. Uznávaný trenér brankářů Rostislav Haas se nyní vrátil do rodného Slezska, kde působí coby šéftrenér opavského klubu. Jaký dojem na něj udělalo Rusko? Co říká na českou brankářskou školu a jak je důležitá psychika?

Vrátil jste se do Opavy, se kterou jste před dvaceti lety postoupil do extraligy. Jak na tu dobu vzpomínáte?
Nevzpomínám. Začal jsem se zabývat psychologií a filozofií. Zjistil jsem, že se nemá cenu šťárat v minulosti, všechno je to mrtvé. Tyhle věci, i když byly pěkné, jsou dávno pryč. Nic s tím už neudělám. Z mého pohledu mi to připadá jako ztráta času. Články, všechno, co spojovalo minulost, jsem vyhodil. Děti se snažím se učit, aby žily tady a teď. Problém našeho školství je, že je učíme nebýt tady a teď.

Kdy vás napadla myšlenka stát se trenérem brankářů?
Všechno to bylo na základě intuice. V Německu jsem měl ještě podepsanou smlouvu a odjel jsem do zahraničí. Už v Německu mě hlodalo, jestli to mám podepsat. Bylo mi čtyřicet pryč a oni se mnou asi byli spokojeni. Nikdy jsem neodflákl žádný trénink, takže jsem byl zvyklý chytat většinu sezony. V Augsburgu jsem byl jako druhý gólman. Většinu zápasů odchytal Dennis Endras, který byl v tu dobu v nároďáku, ale mně to nevadilo. Přál jsem mu to. Líbilo se mi, jakým stylem chytal. Byl jsem nadšený. Dělal jsem si poznámky. Už jsem se de facto připravoval na trénování.

Celý velmi zajímavý rozhovor čtěte ZDE.

 

 

Ve víru jarní hokejové přípravy

Snad každý kolem sebe vnímá zásadní změny v jarní hokejové přípravě.  V provozu je mnohem více zimních stadionů a jen málokterý hokejista zůstává zcela bez kontaktu s ledem. Probíhá množství mimoklubových kempů a hrají se jarní ligy. Loňský úspěch Liberce vyvolal bouřlivé diskuze nad off ice přípravou, v nichž je nejvíce zmiňován kondiční trenér Aleš Pařez. Odkazuji proto na další zajímavý rozhovor z iSport.cz právě s Alešem Pařezem a upozorňuji i na velmi zajímavá videa z diskuze kondičních trenérů zobrazená v odkazovaném příspěvku.

Změnil Liberec v mistry, nová příprava frčí. Tělo nelze obelhat, říká

Debata o kondici v Česku

A jako vždy, za vším hledejte zejména chuť a zdravý rozum. Materiálů o suché přípravě je všude dostupných strašně moc a různých tréninkových pomůcek na prodej snad ještě víc. Kdo tedy má zájem se učit a rozvíjet znalosti, zdroje jsou. Nicméně ke správnému využití zdrojů je třeba přidat i zdravou úvahu a tak uvidíme, jak nové trendy v Česku zafungují. Ucelenou moderní metodiku připravenou kompetentním svazem bohužel moc nečekejme, tahounem vzdělávání a hokejových inovací jsou u nás spíše jednotlivci příchozí ze zahraničí a mimoklubová scéna. Celý článek čtěte ZDE.

 

Příprava ze staré školy už v Česku dlouho není, jen se o tom nemluví, říká Miloš Peca

Příprava ze staré školy už v Česku dlouho není, jen se o tom nemluví, říká Miloš Peca
 

Se startem letní přípravy se k týmu Komety připojil i nový kondiční trenér Miloš Peca. Pochází z Liberce, kde se o kondiční přípravu staral nejprve tenistům, ale postupem času stále více a více tíhnul k hokejistům. Od individuálních hráčů se jako externí pracovník probojoval až k liberecké juniorce a staršímu dorostu, kde měl při skladbě nejen letní kondiční přípravy velké slovo. Je zastáncem moderních metod, ale respektuje i tradiční postupy, které fungují. V Kometě by chtěl pomoci k modelu, který jí do budoucna pomůže připravit pokud možno největší počet hráčů pro „A“ tým z vlastní mládežnické líhně. O jeho plánech si nyní vše můžete přečíst.

 

Jste rodákem z Liberce, kde jste působil ve vlastní společnosti. Proč jste rozhodl přejít do organizace brněnské Komety?
Zhruba před dvěma měsíci mě kontaktovali Pavel Zubíček společne s Liborem Zábranským, zda bych měl zájem se s nimi potkat a pobavit se o případné spolupráci. Seděli jsme spolu téměř dvě a půl hodiny. Liborova vize budoucnosti Komety mě opravdu velice zaujala. Hlavním cílem je, aby v klubu hráli především vlastní odchovanci. Po pravdě mi ukažte extraligové týmy, kde hrají z převážné většiny mladí hráči, kteří prošli mládežnickými výběry svých mateřských klubů a ten nebo onen tým má výsledky. Možná se pletu, ale těmi kluby jsou snad jen Zlín, Plzeň, Vítkovice nebo právě Kometa. Dá se říct, že jsem se rozhodoval téměř celé dva měsíce a nabídku po dlouhém zvažování přijal. Možná i z toho důvodu, že mám kousek od Brna rodinu. Přijde mi, že v České republice, oproti Kanadě, každého zajímá z drtivé většiny pouze seniorský hokej. Velice důležitou složkou je vytvořit v mém případě návaznost a jednotnost suché přípravy v rámci Komety. Od mladšího dorostu, přes starší dorost, juniorku, farmářský klub (Třebíč) až po „A“ tým. Toho bych chtěl docílit.

Už jste se stihl seznámit s trenéry a říct jim svou představu ohledně letní přípravy?
Ano. Především s Martinem Pešoutem a Kamilem Pokorným jsme vše dopodrobna probrali a myslím, že i lidsky jsme si sedli. Jsou to super trenéři, i kluci v kabině vypadají v pohodě. Myslím si, že by vše mohlo začít dobře fungovat. V prvních dvou týdnech se budu snažit hráče poznávat a následně ke každému přistupovat individuálně. Líbí se mi představa Libora Zábranského, který preferuje právě individuální přístup. To samé čeká i ode mě. Mým cílem je postupem času co nejvíce hráče poznat, postupně sestavovat individuální plány a zaměřit se na největší slabinu každého z nich. Samozřejmě starší hráči mají již něco zažitého a nemyslím si, že by bylo vhodné je začít přetvářet. Nicméně s mladými hráči se musí dlouhodobě a systematicky pracovat.

Poslední dobou se hodně hovoří o tom, že běhání nebo jízda na kolech je už přežitek. Jak se na to díváte?
Nevěřím tomu, že v současné době některý z našich profesionálních hokejových klubů celé přípravné letní období od rána do večera pouze jezdí na kole nebo běhá. Pravdou je, že se už před několika lety od dlouhých etap na kole nebo maratonských běhů začalo ustupovat v celé řadě extraligových klubů. Ale jsou i takové, kde patří právě cyklistický trénink k základním kamenům celé letní přípravy. Těmi jsou, podle toho jaké mám informace, například Mladá Boleslav nebo Plzeň. A podívejte se jaké mají výsledky! To stojí podle mě k zamyšlení. Je pravdou, že celá řada profesionálních hokejistů z celého světa působících v NHL považuje cyklistický trénink za nedílnou součást prvních microcyklů své individuální letní přípravy. Koukněte se například na Zdena Cháru, který je vášnivým cyklistou a určitě jedním z nejlépe připravených hráčů celé NHL. Nebo Martin Straka, jenž celou svou kariéru upřednostňoval trénink na kole a věřte tomu nebo ne, kdyby si nazul zítra brusle, rychlejšího bruslaře by jste horko těžko hledali. Přijde mi, že každých 5 let přijde někdo s nějakým novým názorem, vše se ihned změní a za dalších pět let je vše opět jinak. Takový Crossfit. Před pěti nebo šesti lety to byl velký boom v rámci přípravy hokejistů v Česku. V současné době se od toho začíná ustupovat. Koukněte se na to takhle. Pokud kondiční trenér, který, jak se říká, vyrostl na nakládací čince, budu zkrátka upřednostňovat nakládací činku. Trenér, který vyrostl na atletice, bude v rámci přípravy preferovat běhy a prvky ze vzpírání. Trenér, bývalý zápasník, bude preferovat kruhové tréninky.

Celý člínek čtěte ZDE.

Zajímavý brankářský článek z webu Jiřího Sklenáře.

Velmi důležitou věcí pří rozehrávání kotouče brankářem je správná a hlavně jasná komunikace se spoluhráči. Celý článek včetně instruktážního videa si můžete přečíst ZDE.

 

Z webu P.Zachy: Igor Liba nechápe, prečo sa Slováci mají učiť od Švédov

 Igor Liba byl svého času skvělý hokejista. S pukem to uměl. Byl to silný hráč i na mezinárodní úrovni. Časy se ale změnily a slovenský hokej je na ústupu. Je to zákonité, tak malá země už asi nikdy nebude otáčet kormidlem světového hokeje. Za nějaký čas bude úspěchem udržení v elitní skupině MS dospělých.

Podle něj stojí za úpadkem slovenského hokeje nenasytní rodiče, kteří chtějí, aby jejich děti nenahrávaly a střílely góly. ..

To je bezesporu fakt. Já jako otec jsem vždy synovi tvrdil, že je třeba, aby svůj potenciál víc zúročoval a aby častěji střílel.  Otec sparťanského fotbalového záložníka Martina Frýdka synovi stále klade na srdce, aby to víc bral na sebe a co nejvíc střílel. Vlastně skoro každý otec domlouvá svému synovi, aby byl pokud možno sobecký, protože okolní svět vnímá jen výkony okořeněné góly.

Jak syn dorůstal, tak oponoval, že prostě nebude střílet na branku, kdy vidí dobře postaveného spoluhráče, protože takový dementní hokej by ho nebavil. A měl pravdu. Kreativita a čtení hry je cennější něž sobecky urvaných pár branek navíc. Kreativního hráče s viděním hry si zamilují spoluhráči. Takové pojetí hry přispívá k vytvoření skvělého kolektivu a stojí za úspěchy týmů. Sobci kolektiv ničí.

Na druhé straně na mě působí tragicky, když někdo svaluje úpadek  na rodiče. Když se zamyslíte nad tím, co jim dnes rozhodnutí vodit dítě na zimák přináší, musíte dost přemýšlet. Hlavně v Česku a na Slovensku, kde si na rodiče vymysleli hokejoví šmejdi tabulky a smlouvy. Připravit se o veškerý volný čas a statisíce z napnutého rodinného rozpočtu jen proto, aby  člověk zabředl do tohoto pochybného prostředí, to občas postrádá veškerou logiku.

Zvlášť v momentě, když ti, kteří by hokeji měli udávat směr, chápat ho a rozumět mu, nechápou, proč je třeba se v současné době inspirovat u Švédů.

https://sport.aktuality.sk/c/211948/igor-liba-otvorene-o-upadku-nasho-hokeja-za-vsetkym-su-rodicia/

YOUNG TALENTS CUP - KRALUPY N/V - 9.-10.4.2016

sobota 9.4. - základní skupiny
ŠEVCI ZLÍN - ORLÍCI UNIČOV 1:0 a 1:1
ŠEVCI ZLÍN - BÍLÍ TYGŘI LIBEREC 0:0 a 0:3
ŠEVCI ZLÍN - VSK PROFI PLZEŇ 1:6 a 0:4

neděle 10.4.
zápasy play - off o konečné umístění 5.-8.místo
ŠEVCI ZLÍN - LETCI LETŇANY 4:3 s.n.
ŠEVCI ZLÍN - ORLÍCI UNIČOV 2:6

ČSLH prostřednictvím výběrového řízení v rámci akademie a klubu vybral a delegoval na turnaj v Kralupech tuto 5ti člennou odbornou komisi, která celé vystoupení našich kluků sledovala přísným a hlavně vysoce odborným pohledem. Dohled byl na nejvyšší úrovni, pravidlový expert například několikrát naprosto správně opravil chybné výroky rozhodčích a dokonce je seznámil s novým pravidlem o místě vhazování po střele, která je tečována brankovou konstrukcí. Komise se po každém zápase ihned sešla a předkládala realizačnímu týmu návrhy na zlepšení hry. Nešlo samozřejmě vyhovět všem návrhům komise, protože by nezbyl jediný hráč způsobilý ke hře podle představ komise, přesto jsme se se vším popasovali. Po skončení turnaje vyjádřila spokojenost s přístupem našich kluků a i stylem předváděné hry. Zejména výkony proti Liberci, části proti Plzni a Letňanům byly hodnoceny velmi vysoce. Tak prostě pracují Ševci - naprosto profesionálně. A na závěr vážně - v Kralupech jsme zakončili sezónu více než důstojně, protože herní projev, nasazení a kvalita zápasů snesou nejpřísnější měřítka. Kluci příkladně bojovali a zakončili sezˇonu výkony za které se nemusí stydět.

Vyhledávání

Tvrdá práce poráží talent, když talent nezná tvrdou práci !!!

MOTIVAČNÍ CITÁT

„Neúspěch nás učí, že porážka se dá přežít. Neuspět není ostuda. Ostuda je bát se vstát a zkusit to znovu.“ – Benjamin Barber

 

DRAFT NHL 2016 DOPADL PODOBNÝM FIASKEM PRO ČESKÝ HOKEJ, JAKO SE TO STALO ROČNÍKU 1995

převzato z webu: www.zacha-hokej.cz

Tak tohle je katastrofa. Pouze čtyři hráči s českým pasem letos zaujali scouting NHL.

Veliká gratulace náleží rodičům Libora Hájka (Tampa), Filipa Hronka (Detroit), Vojtěcha Budíka (Buffalo) a Filipa Heltla (St Louis) a samozřejmě hráčům samotným za všechno, co pro svůj sportovní kapitál vykonali k dnešnímu dnu.

Ale český mládežnický hokej zjevně nefunguje, akademie v českém pojetí po letech provozu nenesou žádné ovoce. S ohledem na současné výsledky Finů a hlavně Švédů bychom se vzhledem k tradicím měli pohybovat někde mezi 15 až 20 hráči na draftu NHL každý rok. Tyto země, kde systém výchovy mládeže má řád, etiku a logiku, ukazují, že taková čísla jsou reálná.

Emoce rodičů nebo prarodičů na draftu NHL mohou mít sílu parního válce.

Pro někoho možná úsměvné, ale osobně mám pro něco takového velké pochopení.

Rodina voleného hráče v prvním kole zažívá koncentrované štěstí a dojetí, snad nejsilnější v životě.

Nelze to strovnávat vůbec s ničím.

Ta cesta až na hlavní pódium draftu NHL je nesmírně obtížná a velice dlouhá.  A ten okamžik, to je úžasná chvíle, kdy si to vše předchozí ti nejbližší velice intenzivně uvědomují.

Možná to ještě o trochu víc prožila maminka letošní desítky draftu Laura Jostová se svým otcem, dědečkem voleného hráče. Syna vychovávala sama právě s jeho dědou a  i díky tomu museli cítit obrovskou satisfakci a štěstí v jednom.

Celý člínek čtěte ZDE.

Jak nepromarnit zlatý věk (psycho)motoriky – Zdeněk Novák

Převzato z webu www.cshockey.cz

S velkou radostí přináším další článek Zdeňka Nováka k hokejovému tréninku dětí a mládeže. K němu přidám ještě poznámku. V návaznosti na článek o skvělém tažení malých olomouckých borců ročníku 2006  právě pod vedením Zdeňka Nováka mi dorazily do schránky a do komentáře webu anonymní hlášky o tom, jak úspěch borců z Olomouce je dílem náhodného setkání mimořádně talentovaných dětí a jiné veselé či ukřivděné poznámky. Rád bych poznamenal, že jsem za léta v mládežnickém hokeji celkem ostřílený různými historkami a zaručenými zprávami, které nejraději napadají právě něčím vyjímečnou a dobrou práci jedinců. Je to takový náš národní sport. Když někdo v dobrém vyčnívá, nenosí se moc zkoumat proč a jak se něčeho dobrého přiučit, ale hledají se hned důvody, proč je to špatně a cestičky, jak ho vrátit hezky rychle zpátky mezi mezi ostatní ovečky. Poprosím tedy o následující. Rád zde zveřejním jakýkoliv názor, který bude podepsaný. Hanlivé anonymní výpady podporovat nebudu, dost na tom, že mají svou živnou půdu v tiché poště. Doporučuji také, místo náslechu zaručených historek, vždy hledat pravdu nejlépe v osobní zkušenosti. A poslední rušivá poznámka padne k té koncentraci mimořádně talentovaných dětí na jednom místě. Mé přesvědčení je takové, že na podobná setkání blízkého druhu nevěřím. Jsem přesvědčený, že vzorek 20 dětí, které poprvé dorazí na stadion a vytvoří tým s cílem učit se hrát hokej, bude všude přibližně stejný a skutečnost, že po nějaké době jsou mezi týmy rozdíly, přičítám především trenérské práci. BTW, upřímně řečeno, až na skvěle přirozeně při bruslení posazeného Tomáše Galvase, jsem v olomouckém týmu neviděl nikoho, kdo by nějak výrazně z davu vyčníval, viděl jsem jen skvěle šlapající velmi vyrovnaný soubor, který byl evidentně „hromadně postižen“ velmi dobrou prací trenéra. I z následujícího textu lze vyčíst proč. Celý článek včetně diskuse můžete číst ZDE.

Pomalu přibývá klubů, které se snaží reagovat na naprosto zřejmou poptávku po individuální přípravě svých dětí a nabízejí nové a nové příležitosti na zdokonalování se mladých hokejistů. Rozhodně jde o správnou cestu. Níže můžete číst o tom, co nabízí v Hradci Králové v květnu.

Speciální kempy pro mladé hokejisty v Hradci Králové také během května

Od sezóny 2014/15 se pod Bílou věží konají pravidelné kempy pro mladé hokejisty z Královéhradeckého kraje zaměřené na jednotlivé posty – brankáře, obránce a útočníky – a také na techniku bruslení a střelby. Vzhledem k tomu, že hradecký zimní stadion nabízí ledovou plochu také během letních měsíců, mladí hráči nepřijdou o oblíbená jednodenní soustředění ani během měsíce května. Celý článek můžete číst ZDE.

MEMORIÁL M.KAJKLA - PLZEŇ

neděle 27.3.2016

HC PSG Zlín -  HC Regensburg 2:7

HC Olomouc -  HC PSG Zlín 3:4

pondělí 28.3.2016

HC PSG Zlín - HC Sparta Praha 2:5

o 5.místo: HC PSG Zlín - Oceláři Třinec 4:1

finále: Plzeň 1929 - HS Sparta Praha 5:2

Po prvním, doslova trapném vystoupení proti Regensburgu se kluci neuvěřitelně zvedli a odehráli turnaj s obrovským srdcem a nadšením, které často převážilo naše nedostatky a hokejové "neumění". Zápas s Olomoucí byl doslova vynikající, se Spartou další dobrý výkon, ale soupeř prostě uměl dát gól, což je pro nás téměř úkol nesplnitelný. Pro nás jen trefit branku je skoro umění hodné Antona Špelce ostrostřelce - jako na všech stadionech kde hrajeme, musí měnit po našich zápasech hlavně plexiskla za bránou, jak my je umíme naší "koncovkou" domlátit. Zápas s Třincem byl už hodně o vůli, zasloužená výhra a celkově ne úplně špatný dojem hlavně z našeho nasazení.

Skutečná oslava hokeje-finálový turnaj HT 2004 v KV

Máme to za sebou. Resp. realizační tým turnaje v čele s Michalem Bubelinim a Petrem Nečem. Moc chci karlovarským poděkovat za nejdůstojnější možnou tečku Hockey Tour 2004 v sezóně 2015/2016. Finále se hrálo v nádherném areálu KV Arény a lepší místo pro vyvrcholení sezóny si nikdo nemohl přát. Snad až tedy na nás Moraváky, kteří to měli trochu z ruky, ale 5 hodin cesty za to z mého pohledu určitě stálo. Ve Varech se nás potkala spousta fanatiků, kteří ten hokej strašně žereme a vidět, snad až na pár výjimek, všechny nejlepší hráče ročníku pohromadě na jednom místě a sledovat jak pokračuje jejich vývoj bylo velmi zajímavé. Moc gratuluji klukům a trenérům do Třemošné k vítězství, které jen a jen potvrdilo, že k tomu dělat mládežnický hokej na špičkové úrovni, není nutno oblékat dres věhlasného klubu, ale spíše jít tam, kde se to dělá srdcem, s radostí a s touhou to dělat co nejlépe. Tím samozřejmě nechci jakkoliv shazovat velké kluby, protože více než důstojná účast Sparty ve finále tuto myšlenku tedy zrovna nepotvrzuje.

Ptáte se co bude s Hockey Tour dál? Nemohu mluvit za ročníky 2003, protože tam mimo projektu VTM je ještě ve hře soutěž akademií 8.tříd, takže se uvidí, co bude a určitě se příští víkend ve Vítkovicích budou organizátoři a účastníci na toto téma spolu bavit. Co se týká ročníku 2004, tak podle reakcí z Karlových Varů, všechny kluby chtějí pokračovat i příští sezónu a shodli jsme se i na tom, že by nebylo od věci soutěž rozšířit na 16 týmů a umožnit tak ještě většímu počtu šikovných dětí se tohoto projektu zúčastnit. Cílem je ale minimálně udržet stávající kvalitu resp. se pokusit ji ještě trochu navýšit. Cestou by mohlo být rozšíření pravidla o dvou klubech a dost v případě, že tým je složen ze 3, 4 (?)klubů, z nichž max 1, 2(?) hraje žákovskou ligu po ročnících. Tím bychom umožnili využít ještě víc kluků z malých klubů aniž by tito museli předčasně odcházet za kvalitními utkáními brzy pryč a těm velkým, kde stejně šikovní hráči v dorostu skončí, si tyto kluky naopak postupně připravovat. Ale tyto úvahy jsou teprve na začátku, teď musíme vytipovat další 4 silné týmy, zamyslet se nad dalšími souvislostmi vzájemně si to mezi stávajícími účastníky vydiskutovat.

Jen pro úplnost pořadí Hockey Tour 2004 v sezóně 2015/2016

  1. Meteor Třemošná
  2. Sparta Praha
  3. Orlíci Uničov
  4. Rytíři Kladno
  5. Energie Karlovy Vary
  6. Kobra Praha
  7. Vítkovice Steel
  8. Mountfield Hradec Králové

Od příští sezóny se rozbíhá Hockey Tour o další ročník a to ročník 2005. Postupně už mapujeme úroveň a dáváme dohromady tipy na týmy, které chceme na jaře oslovit, aby do našeho kolotoče naskočily. Zájemci se samozřejmě mohou ozvat sami. Model bude opět stejný, vše pod hlavičkou klubu, se zimákem v zádech a nadprůměrným týmem. V případě spolupráce více klubů, vyjádření spolupracujícího klubu, že hráči budou na akce HT 2005 přednostně uvolňováni.

OSTRAVA - FINÁLOVÝ TURNAJ  1.-3.4.2016

Plzeň se stala druhým vítězem HOCKEY TOUR 2003, soutěže, která si skutečně za dva roky vybudovala až neuvěřitelnou prestiž o čemž svědčila parádní organizace turnaje, který uspořádali jako domácí tým Vítkovice, v čele s naprosto nadšenými organizátory Michalem Slížem a Šárkou Schauerovou. Finále a zápasy o 3. a 5. místo skončily všechny nerozhodně a musely rozhodovat samostatné nájezdy. Turnaj přinesl skutečně v drtivé většině naprosto vyrovnané bitvy a zápasy, které nelze nazvat jinak než pro tuto věkovou kategorii za špičkové. Samostatnou kapitolou bylo vystoupení našich kluků. Výkony z druhé poloviny roku a samotný herní projev v žákovské lize v dresu PSG Zlín, nás nutil k velké skepsi, ale téměř jako vždy zafungovala nějaká chemie dresu Ševců a kluci předvedli neuvěřitelně bojovné výkony, kdy na ledě nechávali celé své srdce a rvali se o každý puk. Na turnaji nám nevyšel jediný zápas, kdy na kluky padla fyzická únava - s Kolínem. Jinak úvodní zápas turnaje s pozdějším vítězem z Plzně - parádní, místy vyrovnané utkání, sahali jsme po bodech a prohráli skutečně naprosto těsně. Následoval zápas s tradičním rivalem - domácími Vítkovicemi. Sehráli jsme pravděpodobně vůbec nejlepší partii proti tomuto soupeři, urvali jsme bod a i domácí rodiče i trenéři přiznali, že jsme si zasloužili mnohem víc a že jsme snad byli i lepší. Po-té krize s Kolínem a poslední den parádní úvod zápasu s Varama a pak doslova uválčené vítězství. Na závěr zapás proti Letňanům, hraný již na vůli a v hrací době krásná a zasloužená remíza. Za tento turnaj si zaslouží kluci jenom a jenom slova chvály - soudně musíme uznat, že v herních dovednostech a bruslení zaostáváme, co ale drtivá většina kluků má je opravdu obrovská vůle a bojovnost a to je často důležitější předpoklad než samotný talent.

Složení základních skupin:

SKUPINA A: 1 - Mountfield HK, 4 - HC Letci Letňany, 5 - HC Dukla Jihlava, 8. - HC Energie Karlovy Vary
SKUPINA B: 2. - HC Vítkovice Steel, 3. - HC Plzeň 1929, 6. - SC Kolín, 7. - Ševci Zlín 2003

pátek 1.dubna 2016 - základní skupiny
Plzeň - Ševci
Vítkovice - Kolín
sobota 2.dubna 2016 - základní skupiny
Mountfield – K.Vary
Letňany - Jihlava
Plzeň - Kolín
Vítkovice - Ševci
Mountfield - Jihlava
Letňany – K.Vary
Vítkovice - Plzeň
Ševci - Kolín
Mountfield - Letňany
Jihlava – K.Vary
neděle 3.dubna 2016
5.-8. místo:
ENERGIE K.VARY - ŠEVCI ZLÍN 2:3 (0:2,2:1
branky: 3.Háp (Frömel), 7.Chludil (Frömel), 21.Ševčík (Frömel) - 25.Šlechta (Ticháček), 25.Skuhravý (Rymon)
LETCI LETŇANY - SC KOLÍN 2:1 (0:1,2:0)
branky: 24.Tůma, 29.Čech (Straka) - 19.Herčík (Matuška)
semifinále:
MOUNTFIELD HK - HC PLZEŇ 1929 2:3 (2:1,0:2)
HC VÍTKOVICE - HC DUKLA JIHLAVA 3:4 (1:1,2:3)
o 7. místo:
SC KOLÍN - ENERGIE K.VARY 3:6 (2:3,1:3)
branky: 10.Herčík (Sýkora), 16.Herčík (Pajer, Polák), 32.Matuška (Herčík) - 2.Prošek (Černý), 12.Černý (Rymon, Sapoušek), 19.Černý (Zolnaj), 30.Černý (Rymon, Sapoušek), 39.Černý (Sapoušek), 40.Vogel
o 5. místo:
ŠEVCI ZLÍN 2003 - HC LETCI LETŇANY 2:3 s.n. (1:1,1:1)
branky: 19.Češek (Čapka), 31.Chludil (Ševčík, Šindelek) - 14.Broš, 29.Dobrov (Vlasák), rozh.nájezd Čech
o 3. místo:
HC VÍTKOVICE STEEL - MOUNTFIELD HK 1:0 s.n.
branky: rozh.nájezd Brada
FINÁLE:
HC PLZEŇ 1929 - HC DUKLA JIHLAVA 2:1 s.n. (0:1,1:0)
branky: 33.Beránek (Poch), rozh.nájezd Marcel - 14.Adam (Broža)

KONEČNÉ POŘADÍ PO ZÁKLADNÍ ČÁSTI

    1. MOUNTFIELD HK -17z- 55:25 - 33
    2. HC VÍTKOVICE STEEL -17z- 37:14 - 28
    3. HC PLZEŇ 1929 -17z- 52:45 - 27
    4. HC LETCI LETŇANY -17z- 51:31 - 24
    5. HC DUKLA JIHLAVA -17z- 33:27 - 23
    6. SC KOLÍN -17z- 32:32 - 22
    7. ŠEVCI ZLÍN 2003 -17z- 37:36 - 20
    8. HC ENERGIE K.VARY -17z- 35:48 - 20
      -----------------------------------------------
    9. BÍLÍ TYGŘI LIBEREC -17z- 30:26 - 20
  10. HC SPARTA PRAHA -17z- 41:41 - 19
  11. HC LITVÍNOV -17z- 31:45 - 17
  12. HC ORLÍCI UNIČOV -17z- 22:28 - 13
  13. RT TORAX PORUBA -17z- 37:40 - 11
  14. BK ML.BOLESLAV -17z- 34:40 - 11
  15. DYNAMO PARDUBICE -17z- 27:51 - 8
  16. HC SLAVIA PRAHA -17z- 23:50 - 8
 

V případě bodové shody rozhoduje podle propozic o pořadí nejdříve počet vstřelených branek.

TOPlist